Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie.
- John Ronald Reuel Tolkien
Dzieci Hurina

Tolkien-World.pl

Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.


~ Arwena do króla Elessara

Kontakt
Jesteś w: Największa heroina - Éowina
2017-06-25 13:46:35

Największa heroina – Éowina

    Trudno zaprzeczyć, że Eowina posiadała wszelkie cechy godne heroiny, którą rzeczywiście została. Jak wszystkie bohaterki o czystym sercu Eowina była piękna, ale wygląd był jedynie odzwierciedleniem jej duszy.

Niewiele kobiet mogło poszczycić się zaufaniem mężczyzn w sprawach wielkiej wagi, a jednak księżniczka została mianowana przez Théodena namiestnikiem i doskonale wywiązała się z zadania, jakim było przeprowadzenie ludności z Edoras do Helmowego Jaru. Miała silny i niezłomny charakter.

Nie zamierzała siedzieć na dworze, podczas gdy jej wuj i brat prowadzili armię Rohanu do walki z nieprzyjacielem. Rwała się do działania i wierzyła w wyższe dobro. Była gotowa na każde ryzyko dla swojego kraju i dla całego Śródziemia, ponieważ rozumiała wagę rozgrywających się wydarzeń. Lecz nawet w tak ważnej sprawie nie każdy zdobyłby się na odwagę, by ruszając w bój ramię w ramię z mężczyznami, narażać swoje życie.

Nie można też nie wspomnieć o jej uporze, gdy pomimo uzasadnionych zakazów króla, wyruszyła razem z jego armią. Jak się później okazało, miała rację i nie wiadomo, jak skończyłaby się bitwa na Polach Pelennoru, gdyby usłuchała Théodena.

Éowina miała wielkie serce nie tylko do walki, ale i dla ludzi. Księżniczka Rohanu nie chowała się w swoich komnatach, ale czynnie pomagała swojemu ludowi, który darzył ją miłością. Gotowa była poświęcać się dla najmniejszego ze swoich poddanych. Pomimo wszelkich trudności, jakie napotkała na swojej drodze, pozostawała też wierna przyjaciołom.

 

Równie wspaniałą kobietą jak opisana wyżej Éowina jest nasza Redaktorka Naczelna – Marta „Lifanii” Woźniak, dzięki której Tolkien-World tak dobrze funkcjonuje! Dziś jest wielki dzień, bowiem nasza droga przyjaciółka osiąga pełnię wieku. Z tej okazji, chcemy całym zespołem życzyć Ci Marto wszystkiego najlepszego, dużo radości, szczęścia i spełnienia marzeń. Przygód takich, jakie miał Bilbo Baggins. By Twoje strzały trafiały zawsze do celu jak te Legolasa. Skarbów Ereboru. Przyjaźni godnej Samwise i Froda. Żyj nam długo niczym elfy, no chyba że spotkasz swego Aragorna, czego Ci z głębi serca życzymy!

Wszystkiego, co spowoduje u Ciebie uśmiech na twarzy, bo z nim Ci najlepiej!

 

Zespół Tolkien-World.pl<< Wróć

Dodaj komentarz