Dlaczego Ian McKellen początkowo odrzucił rolę Gandalfa?

Jak wiemy, zbliża się 10 rocznica premiery filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia. Będzie ona miała miejsce dokładnie 19 grudnia tego roku. Z tej okazji Ian McKellen udzielił wywiadu magazynowi Empire, w którym zdradza między innymi dlaczego odrzucił początkowo rolę Gandalfa. Oto najciekawsze fragmenty wywiadu:

 

„W tamtym czasie miałem grać Magneto w X-Menie, który kręcony byl  w Toronto,” Powiedział Sir Ian McKellen „Byłem tam bardzo mocno zaangażowany. Oznaczało to, iż mogę nie zdążyć przylecieć do Nowej Zelandii na czas. Dlatego też musiałem odmówić Peterowi Jakcsonowi, który zaproponował mi rolę Gandalfa.”

 To była dokładnie ta sama noc, w czasie której McKellen zjadł kolację z kierownikiem New Line Cinema, Bobem Shaye.

„Powiedział, iż słyszał, że mam grać w ich nowym filmie. Odpowiedziałem, że to już nieaktualne. Zapytał co stoi na przeszkodzie, a ja wytłumaczyłem całą sprawę. Jedyne co Bob wtedy powiedział to: Zostaw to mnie” powiedział McKellen.

„Była to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek dla mnie zrobił. Cała ekipa pracowała przez pierwsze trzy miesiące beze mnie na tyle, na ile mogli. I to jest właśnie pierwsze co pamiętam jeśli chodzi o rolę Gandalfa- jak mało brakowało, abym jej nigdy nie zagrał!”

Chyba ciężko byłoby nam wyobrazić sobie kogokolwiek innego w tej roli, prawda?

 

hobbit film, peter jackson, tolkien, gandalf

 

Dodaj komentarz