Elf Figwit (Bret McKenzie) dostaje Oscara!

Kiedy blisko dekadę temu trylogia Petera Jacksona “Władca Pierścieni” wywierała wpływ na kulturę masową,  mało ludzi zwróciłoby uwagę na obsadę „dalekoplanową”. Szczególnie zaś na Breta McKenzie jako osobę, która mogłaby wygrać Oscara.

Ale na wczorajszym rozdaniu Nagród Akademii Filmowej w Los Angeles to właśnie ten faworyt publiczności, współtwórca słynnego duetu „Flight Of The Conchords”, twórca piosenki „Man Or Muppet” został nagrodzony.

McKenzie miał niezły ubaw przy mikrofonie – opowiedział nawet parę kawałów! Powiedział, że wspaniałym przeżyciem była praca z Muppetami. Był również onieśmielony spotkaniem Kermita.

Popisał się także grą słów, mówiąc o wyżej wymienionym: „But he’s just a normal frog, and like many stars here, he’s a lot shorter in real life” –  “Ale Kermit jest tylko normalną żabą, i jak wiele tutejszych gwiazd, jest dużo mniejszy/skromniejszy, normalniejszy w życiu codziennym”.

McKenzie został zapowiedziany przez komików Willa Ferrella i Zacka Galifianakis. Ten ostatni stwierdził, że piosenka zwycięzcy, którym okazał się oczywiście McKenzie, osiągnęła poziom takich hitów jak „When You Wish Upon A Star”, „Moon River”, The Way We Were” i „It’s Hard Out Here For A Pimp”.

McKenzie zagra także w dwóch nadchodzących filmach na podstawie “Hobbita” J. R. R. Tolkiena – będzie muzykalnym elfem Lindirem z Rivendell.

 

hobbit film, jrr tolkien, władca pierścieni 

Dodaj komentarz