Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki „Pyrkon” – 23-25 marca 2012

Czekałam na niego od ponad roku. Niecierpliwie zdzierając kartki z kalendarza liczyłam w myślach – miesiące, dni, godziny, minuty, nawet sekundy. Teraz z przyjemnością mogę stwierdzić, że tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od jednego z najważniejszych wydarzeń roku w polskiej fantastyce. 

Coroczny Ogólnopolski Festiwal Miłośników Fantastyki „Pyrkon” rozpoczyna się 23 marca o godzinie 15.00. Będzie trwał do niedzieli – ostatnie punkty programu kończą się o godzinie 17.00. Ma on miejsce, jak co roku, w Poznaniu – pięknej stolicy Wielkopolski. Konwent zajmie aż trzy pawilonie i hale Międzynarodowych Targów Poznańskich! Doliczyć do tego także trzeba budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Modrzejewskiej i Generałowej Zamoyskiej, który służył będzie jako sala noclegowa.  

Wstęp na Pyrkon kosztuje 35 złotych polskich, jest to cena za trzy dni. Są też dostępne bilety jednodniowe. Przygotowano też zniżki dla dzieci i osób pomagających przy organizacji. Moim zdaniem cena warta jest tak wielu atrakcji!

Czeka na nas turniej WOW-a, LoL-a, wiele LARP-ów. Bloki literacki, multimedialny czy też naukowy przygotowały naprawdę dużo ciekawych zajęć, warsztatów, wykładów. Atrakcją są też pokazy walk wikingów, czy też Capoiera. Ale chyba wszystkie inne biją na głowę warsztaty walki mieczem długim 🙂

Na Pyrkonie będzie mnóstwo znanych autorów, twórców i artystów. Obowiązkowym punktem są spotkania z Marcinem Mortką, czy też Rafałem Kosikiem. Oczywiście można też liczyć na ich autografy.

Musiałabym chyba wypisać cały program Festiwalu, by podkreślić jego różnorodność. Turnieje gier bitewnych, prapremiery książek, warsztaty teatralne, dziennikarskie, literackie, językowe, całe cykle wykładów o „Gwiednych Wojnach” oraz kulturze japońskiej, koncerty… Szczegółowy program dostępny jest tu: Klik.

Z wielką dumą i radością mogę także stwierdzić, że jako reprezentantka naszego serwisu uzyskałam wejściówkę jako media na Pyrkon. Oczekujcie szczegółowej relacji oraz wielu zdjęć. 😉

Zatem, krótko mówiąc, nieważne, czy jesteście ze Szczecina, Krakowa, Połańca, Warszawy czy też Gdańska – przyjeżdżajcie! Poznań wita każdego wielbiciela fantastyki z otwartymi ramionami.

Oficjalna strona festiwalu (wybierając się na niego trzeba się tam zarejestrować, dostępne są też szczegóły dotyczące akredytacji, noclegu oraz wyżywienia)

pyrkon 2012, jrr tolkien, władca pierścieni, hobbit 

Dodaj komentarz