Oryginalna fotografia J.R.R. Tolkiena do nabycia za 39 000 Euro

To jest chyba najbardziej sławna fotografia J.R.R. Tolkiena, prawdopodobnie zrobiona przez Billeta Pottera w 1973 roku. Była umieszczona w nielicznych kalendarzach tolkienowskich, wliczając w to ten pierwszy z roku 1974, oraz w paru książkach.

Fotografia była załączona do listu napisanego do p. Hunta, który wtedy przebywał w więzieniu. Fotografia i list ciągle są w oryginalnej kopercie, użytej do wysłania listu 26 stycznia 1973 roku. List jest datowany na 25 stycznia tego samego roku.

W liście Tolkien pisze, że “najbardziej zachęcające (dla autora)jest  dowiedzieć się, że jego książki zachęcają i uprzyjemniają czas” oraz, że „miałem wiele bardzo ciemnych dni w swoim czasie, i mam nadzieję, że Pana się już niedługo skończą”

Córka p. Hunta mówiła, że ten list i fotografia były szczególnie cenionymi „skarbami” jej ojca. Po pewnym czasie ona i jej rodzeństwo mieli dosyć pasji ich ojca – interesowaniu się uniwersum Tolkiena. Warto zauważyć, że życzliwość pisarza, polegająca na napisaniu do p. Hunta, dała mu odwagę, by zmienić swoje życie i uczyniła z niego długotrwałego fana Tolkiena.

Bardzo rzadka sposobność do posiadania oryginalnej fotografii Tolkiena, jego listu i autografu powinna być powodem do zazdrości dla każdego fana tego wielkiego pisarza.

Dostępna jest cyfrowa wersja listu i fotografii (i koperty! 😉 ). Można go nabyć za 39 000 Euro.

Źródło: Klik

jrr tolkien, hobbit, władca pierścieni 

Dodaj komentarz