Sir Peter Jackson, Joe Letteri, Bret McKenzie uhonorowani

      Jej Wysokość Królowa Elżbieta II wykorzystała bardzo ważną uroczystość swoich urodzin oraz Diamentowego Jubileuszu swego panowania, by dokonać nowych nominacji do Orderu Nowej Zelandii, najwyższego odznaczenia kraju. Wśród wybranych mężczyzn i kobiet, którzy wyświadczyli krajowi wiele nieocenionych usług, królowa Elżbieta odznaczyła właśnie Petera Jacksona. Wyróżnienie to wynika z poprzedniego uhonorowania Jacksona brytyjskim „Order of Merit” w 2002 oraz Orderem Rycerstwa w 2010.

      Komik i zdobywca Oscara, Bret McKenzie został mianowany oficerem nowozelandzkiego orderu za zasługi, dodając go do swojej długiej listy osiągnięć. Amerykanin Joe Letteri, dyrektor firmy Weta Digital, zdobywca Nagrody Akademii Filmowej, również został uhonorowany nowozelandzkim orderem za swoje zasługi związane z powstaniem filmu. Dołączą oni do osób takich jak Richard Taylor, który otrzymał tytuł szlachecki w 2010.

      W oświadczeniu Jackson orzekł, że z entuzjazmem przyjął Order Nowej Zelandii. „To niezwykły zaszczyt, zaliczać się do takiego towarzystwa; pragnę przyjąć order w imieniu wszystkich, którzy pracują w przemyśle filmowym Nowej Zelandii.” – rzekł Jackson. „Pomysłowość, kreatywność i duch naszych nowozelandzkich zespołów, oraz nasi wspaniali aktorzy nigdy nie przestają mnie inspirować.” „Chcę również podziękować mieszkańcom Nowej Zelandii za entuzjastyczny doping dzieciakowi z kamerą z Pukerua Bay. To nadal moje hobby, nie mam prawdziwej pracy. Jestem zachwycony.”

Źródło: TheOneRing.net

Dodaj komentarz