„Hobbit: Niezwykła Podróż. Filmowe postacie i miejsca” – recenzja.

 

 

Zapraszam do przeczytania recenzji 
nowej książki, dotyczącej ekranizacji „Hobbita”. 

 

 

 

 

Przed dwoma tygodniami, przygotowałem dla was recenzję „Hobbit: Niezwykła Podróż. Oficjalny przewodnik po filmie”.Dzisiaj, przybliżę wam mniej obszerną, „bliźniaczą” książkę, tym razem Judego Fishera.

Mowa o „Hobbit: Niezwykła Podróż. Filmowe postacie i miejsca”. Już na samym początku muszę zaznaczyć iż strona wizualna przykuwa uwagę.
Kompania w pełnym składzie na pięknej, błyszczącej, twardej oprawie z obwolutą. Otwieramy. Na początkowych stronach, widnieje pierwsza
część długiego bannera, streszczającego fabułę pierwszego „Hobbita” oraz przedmowa Martina Freemana(Bilbo Baggins).
Idźmy dalej, książka zawiera mnóstwo zdjęć. Tylko dwadzieścia procent to tekst. Ogólnikowo są w niej opisane najważniejsze rasy występujące w filmie:
hobbici, krasnoludy, elfy, orkowie, gobliny, trolle, wargowie. Każdy członek kompanii jest dokładnie opisany, począwszy od Gandalfa, przez Bombura, po Bilba.
W samym środku znaduje się rozkładana mapa Śródziemia ze zdjęciami najważniejszych lokacjii, odwiedzonych w czasie wyprawy do Ereboru.
Postacie drugoplanowe również mają swoje pięć minut. Możemy o nich poczytać i zobaczyć wielkoformatowe zdjęcia Radagasta(okazuje się że ptasi przyjaciele,
mieszkający pod jego czapką, zostawiają na twarzy czarodzieja sporą ilość odchodów), Galadrieli, Elronda, Golluma. Znajdziemy też kilka słów o Białej Radzie,
pierścieniu, Rivendell, Lesie Trolli i samej wyprawie. Książkę wieńczy druga część bannera.

Podsumowując. Nawet jeżeli dobrze znacie „Hobbita”, pomysły twórców w kreowaniu postaci, mogą was zaskoczyć. U Tolkiena większość krasnoludów nie była szczegółowo opisana. W filmie wręcz przeciwnie, każdy ma swój specyficzny charakter, oryginalny wygląd, broń. A wszystkiego, zanim zasiądziecie w kinie, dowiecie się z książki Judego Fishera „Hobbit:Niezwykła Podróż. Filmowe postacie i miejsca”. Warto wydać 39,90 zł by postawić na półce wspaniałą pamiątkę z czasów oczekiwania na film.

Elessar

 

Dodaj komentarz