Mittelerdefest 2013 – pierwszy autriacki międzynarodowy festiwal tolkienowski

Niedawno dostaliśmy maila od naszych austriackich przyjaciół; zawarto w nim informacje na temat Mittelerdefestu, pierwszego międzynarodowego festiwalu tolkienowskiego w Austrii. Brzmi ciekawie? Na dole czeka Was również mała niespodzianka!

Mittelerdefest (dosł. Festiwal Śródziemny), festiwal, który równie dobrze można nazwać po prostu konwentem odbędzie się w dniach 6-8 września 2013 roku w fortecy (!) Piberstein w Północnej Austrii. Pierwszą moją reakcją był swoisty szok – wow, konwent w zamku! Nie da się zaprzeczyć, naprawdę klimatyczne warunki. A sam program?

Organizatorzy zapewniają, że festiwal opiera się na „świętowaniu, piciu, jedzeniu, zabawie, słuchaniu wieczorem koncertów na żywo (wystąpią tu takie znane lokalnie zespoły jak Dunkelschön, Ballycotton i Jera), oglądaniu fajerwerków, słuchaniu „opowiadań dla dorosłych”, mieszkaniu w zamku albo w tolkienowskim obozie, próbowaniu whisky, paleniu fajki i wielu, wielu więcej”.

Ponadto, można nauczyć się tu takich umiejętności, jak walka mieczem (pod okiem profesjonalnego trenera), strzelanie z łuku, nawet kowalstwo! Można samemu zrobić nóż, elfie broszki i sprzączki albo… własny Jedyny Pierścień. Jest też okazja nauczyć się języka i pisma elfów.

Jaki cel przyświeca Mittelerdefestowi? Stworzenie międzynarodowej, przyjaznej atmosfery, która pomaga nawiązywać nowe znajomości i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Dla sprawnych fanów Tolkiena jest też przewidziany trzydniowy rajd pieszy, poprzedzający festiwal (3-5 września).

Organizatorzy przewidzieli 10% zniżki dla wszystkich członków Towarzystw (bądź też społeczeństw) Tolkienowskich, w tym też dla czytelników naszego portalu. Wystarczy skontaktować się z nami, byśmy (po pewnym czasie, niezbędnym do wymiany maili z organizatorami) podali Wam hasło zniżkowe przy kupnie biletów na Mittelerdefest.

Oficjalna strona Mittelerdefestu (w języku angielskim oraz niemieckim)

Fanpage Mittelerdefestu na FB

Yavanna

Dodaj komentarz