Serial Amazonu – kolejna informacja ujawniona

Jakiś czas temu, jako zapowiedź do serialowego LotR, świat obiegł post Amazonu, zawierający interaktywną mapę Śródziemia.
https://twitter.com/LOTRo5nPrime/status/1103656820130775050/photo/1

Kto miał chwilę, otwierał załącznik ciekaw treści i ze zdumieniem odkrywał, że mapa jest niekompletna. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć fakt, że w miejscu, gdzie powinna znajdować się nazwa „Rohan”, widnieje puste miejsce?
Wątpliwości i podejrzenia rozwiał dopiero kolejny wpis: „Welcome to the Second Age”, dzięki któremu świat dowiedział się, że serial zamiast opowiadać o młodości Aragorna, jak początkowo sądzono, dotyczyć będzie wydarzeń z Drugiej Ery.
Do tej pory jednak krąg wydarzeń nie został zawężony, chociaż w czasie trwającej 3441 lat ery, wydarzyło się wiele godnych zekranizowania spraw.
Od pokonania Morgotha i dni chwały Númenoru, przez jego upadek za czasów Ar-Pharazôna do Bitwy z Sauronem, w trakcie której zginął Elendil, a Isildur odrąbał Jedyny Pierścień z palca Nieprzyjaciela.
Jaką część historii wybierze Amazon, jeszcze nie wiadomo, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Nervarendis

Książkoholiczka, która odkryła twórczość Tolkiena jako mała dziewczynka i szybko z pasji, zamieniła ją w styl życia. Uwielbia kawę i pomarańcze.

Dodaj komentarz