Wyposażenie Gimlego

W filmie Władca Pierścieni Gimli posiadał najwięcej sztuk broni spośród całej Drużyny Pierścienia.

Dzielny krasnolud przy pasie nosił dwa małe toporki, których używał jako broni białej oraz broni miotanej. Przydatne były one w walce z przeciwnikiem uzbrojonym w łuk czy w boju gdzie nie było miejsca na zadawanie ciosów dużym toporem. Drzewce toporku miało około 30 centymetrów długości.

Po prawej stronie pasa krasnolud nosił siekierę, której używał do zwykłych codziennych zajęć, np. do rąbania drewna.

Gimli posiadał również topór bojowy. Był to przedmiot nieoceniony podczas podróży, gdyż służył mu jako laska. Topór ten miał około 90 centymetrów długości. Jego trzonek o kwadratowym przekroju owinięty był namoczoną w wodzie skórą.

Bohater ten, podczas potyczki z goblinami w Morii zmienił swój styl walki. Kiedy troll jaskiniowy rozbił płytę nagrobną sarkofagu Balina, Gimli wyciągnął z niego potężny, dwuręczny topór. Broń ta miał wielkie żeleźce o dwóch ostrzach. Topór Balina stwarzał możliwość atakowania wrogów w obie strony bez potrzeby zmiany postawy i chwytu.

Podstawa hełmu Gimlego wykonana została z utwardzanej skóry. Z owego dzwonu zwisała zasłona z drobnych łusek chroniąca kark. Dzwon hełmu oplatała stalowa konstrukcja, do której zamocowano policzki. Metalowe pasy krzyżowały się ze sobą na szczycie hełmu.

Przypominam, że broń ta dotyczy filmowej ekranizacji książki J. R. R. Tolkien’a.

Dodaj komentarz