Zwierciadło Galadrieli

Zwierciadło Galadrieli znajdowało się Caras Galadon. Była to duża, ale płytka, srebrna misa, stojąca na podwyższeniu rzeźbionym na kształt korony drzewa. Podwyższenie to było na tyle niskie, by hobbit mógł zajrzeć w zwierciadło. Obok stał srebrny dzban z wodą.

Zwierciadło pokazywało różne rzeczy. Czasem pokazywało patrzącemu w nie to, co chciał widzieć, czasem pokazywało teraźniejszość, przeszłość, a niekiedy nawet przyszłość. Ukazywało sceny, które nigdy się nie wydarzyły i te które nigdy się nie wydarzą. Zwierciadło słuchało Galadrieli dlatego objawiało również to, co Galadriela chciała by objawiało.

Podczas pobytu Drużyny Pierścienia w Caras Galadon, Galadriela pozwoliła Samowi i Frodowi zajrzeć w nie. Sam ujrzał robotników wycinających las, potem młyn, który zniknął a na jego miejsce pojawiła się budowla z czerwonej cegły. Na końcu zobaczył swojego ojca jak próbuje uciec ze swoim dobytkiem. Frodo ujrzał drogę, po której szła jakaś postać- z początku wydawała mu się Gandalfem, ale potem pomyślał że to Saruman. Zwierciadło pokazało mu Bilba Bagginsa, następnie płynący statek i białą twierdze o siedmiu wieżach, a na końcu Oko Saurona.

Dodaj komentarz