Dlaczego zwiastun Hobbita oparty jest na postaciach?

W nowym trailerze reklamującym Hobbita, który ukazał się półtora tygodnia temu, zawiera się wiele ciekawych scen i sytuacji nad którymi warto się zastanowić. Jedną z tych rzeczy która nas zaskakuje jest duży nacisk położony na bohaterów.

Jest to spowodowane tym, że P.Jackson i jego współpracownicy musieli przedstawić aż 15 głównych postaci. Widz musi się z nimi zapoznać nauczyć się je odróżniać. 

Tak więc mamy: czcigodnego Balina, awanturnika Dwalina, psotliwego Fili’ego, zawsze gotowego do działania Kili’ego, łatwo wpadającego w kłopoty i łakomego Bombura oraz dostojnego Thorina. Jest to tylko kilka krasnoludów z całej kompanii.

W zwiastunie Jakson użył żałobnej pieśni pogrzebowej pt. „Misty Mountains Cold”, aby podkreślić rodzinne więzi, przynależność do tej samej rasy oraz poczucie osiągnięcia wpólnego celu. W efekcie, muzyka ta nadaje trailerowi niesamowity klimat.

W zwiastunie „Hobbita” występują również postaci które znamy z Władcy Pierścieni takie jak Frodo, Bilbo, Gandalf czy też Galadriela.

Może zastanawiacie się, dlaczego nie umieszcznono tutaj Sarumana, Elronda czy chociażby orłów?

Saruman musiałby zostać ukazany tylko przez krótki czas i to po stronie dobra. Prowadziłoby do niepotrzebnych komplikacji, ponieważ we Władcy Pierścieni odgrywa on rolę zdrajcy. Może to zmylić zwykłego widza.

Sceny z udziałem Elronda prawdopodobnie powiązane byłyby z Białą Radą i również prowadziłyby do nieporzebnych komplikacji.

A orły? Prawdopodobnie nie zostały pokazane w trailerze z tego względu, że zdjęcia z ich udziałem nie zostały jeszcze rozpoczęte lub są w trakcie przygotowania.

 

{youtube}pEoAP1sg1cU{/youtube} 

hobbi film, trailer, jrr tolkien. peter jackson 

Dodaj komentarz