Oxonmoot 2012 – 75 lat „Hobbita”

Towarzystwo Tolkienowskie ma zaszczyt oznajmić, że tegoroczny Oxonmoot (zlot fanów Tolkiena) odbędzie się 21-23 września w sali Lady Margaret, w Oxfordzie.  Będzie to już 38. spotkanie, składające się z paneli dyskusyjnych, quizów, wystaw oraz końcowego przyjęcia.  Tegoroczny Oxonmoot będzie wyjątkowy dla organizatorów – świętowana będzie 75. rocznica publikacji Hobbita.

 Książka, której ekranizację niedługo będziemy mogli obejrzeć w kinach , została po raz pierwszy wydana 21 września 1937 roku. Stała się jedną z najbardziej popularnych książek na świecie, została przetłumaczona na ponad 50 języków. Sprzedano ponad 100 milionów jej egzemplarzy na całym świecie!

Natomiast stworzone przez Verę Chapman w 1969 roku Towarzystwo Tolkienowskie (The Tolkien Society) ma za zadanie promowanie dzieł i życia J.R.R. Tolkiena. Sam autor popierał działalność Towarzystwa, zgadzając się objąć stanowisko jego prezesa.  Nawet po jego śmierci został mu pozostawiony ten tytuł, jednakże z drobną modyfikacją – honorowego prezesa Towarzystwa Tolkienowskiego.

By zarezerwować miejsce na Oxonmoocie, zapraszamy na stronę Towarzystwa Tolkienowskiego:

 

Źródło: TheOneRing.net

 

Dodaj komentarz