Student tworzy wielką mapę genealogiczną Śródziemia

Student Chemii, Emil Johansson ma niesamowitą pasję. Człowiek ten stara się stworzyć wielką mapę genealogiczną wszystkich postaci, które pojawiły się w dziełach J.R.R. Tolkiena! Cały projekt nazywa się LOTR project. Nie da się ukryć, że wysiłek, który trzeba włożyć w stworzenie czegoś takiego jest olbrzymi. Co ważne, dzieło nie zostało jeszcze ukończone- cały czas jest w trakcie rozwoju. Oto co Emil Johansson powiedział o swoim projekcie:

“Po raz pierwszy przeczytałem Władcę Pierścieni, gdy miałem jedenaście lat. Dokładnie w tym samym okresie do kin weszła pierwsza część ekranizacji tego dzieła. Nie można powiedzieć, że od razu się zakochałem w Śródziemiu, jednak była to dla mnie miła odskocznia od rzeczywistości. Byłem dzieckiem, które uwielbiało używać swojej wyobraźni.

Pierwsze drzewo genealogiczne stworzyłem, gdy miałem prawdopodobnie sześć lat. Było ono wielkości dwóch ogromnych kartek papieru 1×1 metr. Szybko odkryłem, że jest to coś, czym chciałbym się podzielić. Jednak moja umiejętność posługiwania się Internetem była zbyt niska, abym mógł to uczynić. Listopad zeszłego roku nie był oczywiście chwilą, w której zdecydowałem o stworzeniu tego wielkiego drzewa genealogicznego Śródziemia. Decyzję podjąłem już wcześniej, jednak trzeba w to włożyć mnóstwo pracy.

Pomimo tego, że duża część zadań została już wykonana, jeszcze dużo przede mną. Nie poddam się dopóki nie osiągnę perfekcji.”

Tę stronę musicie odwiedzić: Klik.

Dyskusja na forum 

władca pierścieni, hobbit, jrr tolkien 

Dodaj komentarz