„Świat Tolkiena…” – recenzja albumu

 

Czy tolkienowskie Śródziemie da się przedstawić w sposób przystępny dla młodszych odbiorców? Takiego zadania podjął się  „Świat Tolkiena”. Czy mu się udało? Przekonajmy się.

Recenzja autorstwa Jacusia, redaktora zaprzyjaźnionego fanzinu – Ancalimy – którego premiera przewidziana jest już na początku stycznia.

 

Jako, że jest to coś na kształt ilustrowanej  encyklopedii, pierwszym, co przykuwa uwagę są ilustracje. Są one wykonane bardzo starannie i przede wszystkim podobają się ich odbiorcom. Postacie narysowane są w miarę przyjaźnie, ale zachowane są ich charakterystyczne cechy. Ciekawym elementem są wręcz niesamowite ryciny np. Rogu Gondoru (który nosił przy sobie Boromir) oraz Żądła (miecza Bilba).

Sedno całego albumu, czyli treść, jest naprawdę ciekawa i prosta – czyli idealna dla adresowanej grupy. Stanowi świetny skrót wydarzeń z „Hobbita” oraz „Władcy Pierścieni” . Opisane są prawie wszystkie ważne dla sagi przedmioty oraz postacie.

Treść jest dostosowana do dzieci, ale nie jest zbyt infantylna i nadaje się nawet dla starszych czytelników. Książka potrafi zainteresować malców nawet nie przepadające za tym uniwersum, co jest zdecydowanym plusem. Samo wydanie też jest całkiem ciekawe, aczkolwiek książka nie nadaje się do przewożenia – jest zwyczajnie duża i tak ładna, że aż żal ją zniszczyć.

Podsumowując: „Świat Tolkiena” to świetny przewodnik dla młodszych fanów Śródziemia. Oczywiście zdarzają się błędy w tłumaczeniu lub w ilustracjach, ale są to drobne szczegóły . Polecam album szczególnie jako prezent, ale nada się też do własnej kolekcji – świetnie umożliwia łatwe znajdowanie informacji.

Książka przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych.

Jacek „Jacuś” Knaur

Yavanna: Ze swojej strony mogę tylko dodać, że album mnie wprost zachwycił. Genialny w swojej prostocie, świetnie promuje Tolkiena wśród młodszych czytelników. Coś czuję, że specjalnie go zachowam , by kiedyś czytać go moim dzieciom przed snem 😉

Przypominam o naszym konkursie, w którym można wygrać egzemplarz właśnie tej książki!

Dodaj komentarz