Warsaw Comic Con – V edycja

Warsaw Comic Con znowu powraca!

Tegoroczny event odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca i w tym czasie będzie można spotkać się z wieloma ciekawymi i inspirującymi osobami; nie tylko aktorami, lecz także pisarzami, youtuberami czy twórcami komiksów.

Z pierwszej grupy (nadal kompletowanej) wyróżnić można gwiazdy takie jak Andrew Scott (znany chociażby z roli Moriartego w serialu Sherlock), Ian Somerhalder (Damon Salvatore z The Vampire Diaries) czy wcielający się w rolę brata Damona – Stefana – Paul Wesley. Ponadto niedawno, ku radości wielu fanów „Władcy Pierścieni”, ujawniono możliwość odwiedzenia eventu przez Billy’ego Boyd’a, w rewelacyjny sposób odgrywającego rolę Pippina w filmowej trylogii. Do tej pory jednak nie mamy 100% pewności, czy dane będzie nam go spotkać.

W tym czasie w Strefie Komiksu, dzięki obecności Grzegorza Rosińskiego oraz Romana Surżenko, królować będzie Thorgal. Naturalnie nie przeszkadza to w ogłaszaniu kolejnych zdolnych autorów równie znanych komiksów. Przykładowo, fani superbohaterów mogą liczyć na obecność twórcy współpracującego m.in. z wytwórniami takimi jak Marvel, DC Comics i BBC, czyliLee Townsenda.

Oczywiście to nie jedyne atrakcje, jakie czekają odwiedzających Ptak Warsaw Expo. Równolegle do wyżej wymienionych stref, coraz goręcej robi się w Strefie Cosplay’u, gdzie organizowany jest konkurs na najlepszy cosplay, a w Strefie YouTuberów już jakiś czas temu pojawili się pierwsi przedstawiciele.

W wolnej chwili można też przejść się po różnorodnych stoiskach, gdzie znajdzie się prawie wszystko: od mydełek i rzeźbionych świeczek zapachowych, przez jedzenie i ręcznie zdobione torby, aż do stanowisk z książkami, filmami i komiksami.

Tym, co może przykuć uwagę fanów profesora Tolkiena, jest zapowiedziana wizyta jego prawnuka Royd’a Tolkiena, który też będzie miał swoje „pięć minut” na panelu dyskusyjnym. Mężczyzna z pewnością chętnie odpowie na pytania, także te na temat planu filmowego Hobbita i Władcy Pierścieni, ponieważ pojawił się w obydwóch ekranizacjach.

Szczegóły o tym kogo można spotkać na tegorocznej edycji, oraz najświeższe informacje znajdują się na Facebooku Warsaw Comic Con oraz ich stronie internetowej, gdzie istnieje też możliwość zakupu biletów.

Nervarendis

Książkoholiczka, która odkryła twórczość Tolkiena jako mała dziewczynka i szybko z pasji, zamieniła ją w styl życia. Uwielbia kawę i pomarańcze.

Dodaj komentarz