Tolk-Folk – nasz patronat medialny

Objęliśmy patronat medialny nad XIV Tolk-Folkiem „Amon Hen”.

TOLKFOLK jest folkową imprezą Tolkienowską organizowaną nieprzerwanie od 1991r. w Bielawie. Uważana jest za jeden z plenerowych konwentów fanowskich, jednak jej przebieg znacząco odbiega od standardowej formy takich imprez. TOLK FOLK odbywa się corocznie na początku lipca, trwa 4 dni i skupia fanów twórczości JRR Tolkiena z Polski, Czech i Słowacji.

Głównym celem konwentu jest jednoczenie osób o jednakowych zainteresowaniach, wspólna zabawa i odpoczynek wśród urzekającego krajobrazu Gór Sowich, zwanych przez uczestników Sowiogórskim Śródziemiem. Zadaniem TOLK FOLKU jest również propagowanie twórczości JRR Tolkiena. Dlatego podczas imprezy organizowane są koncerty happening oraz inscenizacje bitew otwarte dla publiczności.

Uczestnikami są zarówno młodzi jak i starzy, niscy i wysocy, elfy i krasnoludy. To impreza dla każdego. Wiele osób przyjeżdża całymi rodzinami, by już od małego wychowywać kolejne pokolenia fanów twórczości JRR Tolkiena.

Podczas TOLK FOLKU na uczestników czeka sporo atrakcji w postaci konkursów, prelekcji, warsztatów fechtunku, stanowisk łuczniczych i Larpów i innych. TOLK FOLK to również wszystkie uciechy związane z biwakowaniem: ogniska integracyjne, śpiewy przy akompaniamencie gitar – nie raz do białego rana. Oczywiście to wszystko przyobleczone w klimat rodem ze Śródziemia. Wielu uczestników przyjeżdża kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem, a wyjeżdża kilka dni po. Tak działa na nich niesamowita, magiczna atmosfera Bielawskiego Śródziemia, że każdy, niczym hobbit, poddaje się błogiemu leniuchowaniu i chce jak najdłużej rozkoszować się TOLK FOLKIEM- przecież trzeba będzie czekać na niego cały rok!

Serdecznie zachęcamy do udziału w Tolk-Folku: to obowiązkowy punkt wakacji dla każdego fana Tolkiena!

Dodaj komentarz