Znamy szczegóły trailera Hobbita [SPOILER]

 

Wszystko zaczyna się w Bag End od Bilba (Ian Holm) opowiadającego Frodowi (Elijah Wood) o swojej „przygodzie”.

 Pokazany zostaje Gandalf składający propozycję młodemu Bilbowi  i zostają przedstawieni wszyscy krasnoludowie.

 Bilbo oczywiście protestuje, ponieważ Bagginsowie nie ruszają się z Bag End.

 „Wielką” sceną jest pokazanie krasnoludów, którzy za przewodnictwem Thorina śpiewają długą, wolną piosenkę. Pieśń ta dobrze jest znana z książki. 

Jest również wiele zdjęć i montaży dotyczących podróżowania i walki. Widać chyba było kilka goblinów i nogę trolla, ale wszystko działo się bardzo szybko. Jakieś straszne ruiny – wyglądały prawie jak Moria, lecz bez majestatu. Może było to Dol Guldur?

 Jest i Rivendell, szczątki Narsila i Elrond, ale znowu, nie ma pewności co do tego. 

 Nie ma ani Smauga ani Beorna. Nie ma nawet żadnych pająków, ale wida cgyba było kilka strasznie wyglądających drzew. Ciekawą sceną było na pewno pokazanie krasnoludów zmywających naczynia po kolacji u Bilba. Możemy się tam spodziewać akrobatycznego zmywania. 🙂 

Thorin jest ukazany jako gruboskórny krasnolud – mówi Gandalfowi, że nie gwarantuje bezpiecznego powrotu. Gandalf się zgadza, a Thorin dodaje „Nie będę odpowiedzialny za jego los”. 

Trailer kończy się na Gandalfie mówiącym do Bilba, że jeżeli wróci, może być odmieniony – słowa te wypowiadane są w tle. Na ekranie widoczny jest Pierścień i Gollum wspinający się za plecami Bilba w Jaskini Goblinów.

 

Nie mogę się doczekać, aby to zobaczyć!

DYSKUSJA NA FORUM 

hobbit film trailer, tolkien

Dodaj komentarz